- Home
- Praktijken
- Aanmelden als patiƫnt
- Tandheelkundig team
- Behandelingen
- Kinderen
- Lachen is leven
- Klanttevredenheid
- Kwaliteit & garantie
- Tarieven, facturen & klachten
- Werken bij Dental Clinics
- Over ons
De tandartstarieven zijn gemiddeld met 3 tot 4 procent gestegen ten opzichte van 2011, wat in lijn ligt met de jaarlijkse indexatie. Dit blijkt uit onderzoek van de Universiteit van Maastricht en Fa-med.
Voor het onderzoek zijn in de eerste twee weken van dit jaar 850.000 declaraties van 2.100 praktijken geanalyseerd en vergeleken met die van vorig jaar. Fa-med-directeur Henk de Jong verwerpt de kritiek dat de de manier van declareren dit jaar anders is. "We hebben de Universiteit van Maastricht ingeschakeld om op een wetenschappelijke manier vast te stellen wat de effecten zijn en hoe die vergeleken moeten worden."
Onderzoek van de Nederlandse Zorgautoriteit (Nza) heeft eveneens aangetoond dat tarieven van aanbieders van mondzorg nauwelijks stijgen. Bovendien meldt de zorgautoriteit dat tarieven zonder het vrijgeven van de prijzen zouden zijn aangepast aan de jaarlijkse indexatie van 3,31 procent.
Minister Edith Schippers (Volkgezondheid) heeft de maximumtarieven voor tandartsenzorg per 1 januari 2012 bij wijze van experiment losgelaten. Ze hoopt dat marktwerking leidt tot een betere kwaliteit en meer innovatie.